    Cisco SF220-24P Smart Plus L2-Managed POE Switch 24 Port 10/100Mbps, 2 Port SFP ควบคุมผ่าน Web
    Cisco
    ยังไม่ได้รวมภาษี
    จำนวน
    Out-of-Stock
    Support / ติดตั้งด้วยทีมงานที่มีความชำนาญ
    Certificate
    สอบถามข้อมูลสินค้าเพิ่มเติม
    LINE ID: @sysnet  โทร: 02 102 4284
    Click ต้องการใบเสนอราคา
    close
    แบบฟอร์มขอใบเสนอราคา
    สเปกสินค้า (Quick Spec)
    0
    รายละเอียด
    Cisco SF220-24P Datasheet
    Product Specification
    Overview
    อุปกรณ์ Cisco SF220-24P L2-Managed Switch ขนาด 24 Port ความเร็ว 10/100 Mbps พร้อม POE 24 Port 180W
    LAN Port
    Combo Ports
    2 Port SFP
    จำนวน POE Port
    24 Port
    Power Dedicated
    180W
    Mini-GBIC
    Mac Address
    8K
    Switching Capacity
    Forwarding rate in millions of packets per second (mpps; 64-byte packets)
    Switching capacity in Gigabits per second
    Layer 2 Switching
    MAC Table
    Up to 8192 MAC addresses
    Spanning Tree Protocol (STP)
    Standard 802.1d Spanning Tree support, enabled by default
    Fast convergence using 802.1w (Rapid Spanning Tree [RSTP])
    Multiple Spanning Tree instances using 802.1s (MSTP)
    16 instances are supported
    Port Grouping
    Support for IEEE 802.3ad Link Aggregation Control Protocol (LACP)
    ? Up to 8 groups
    ? Up to 8 ports per group with 16 candidate ports for each (dynamic) 802.3ad link aggregation
    Load balance based on source and destination MAC address, or source and destination MAC/IP
    VLAN
    Support for up to 256 VLANs simultaneously
    Port-based and 802.1Q tag-based VLANs
    Management VLAN
    Guest VLAN
    Auto Voice VLAN
    QinQ VLAN
    VLANs transparently cross a service provider network while isolating traffic among customers
    Security
    ACLs
    Support up to 512 rules
    Port Security
    IEEE 802.1x (Authenticator Role)
    02.1X: RADIUS authentication; guest VLAN; multiple host mode
    RADIUS, TACACS+
    Supports RADIUS and TACACS authentication; switch functions as a client
    MAC Address Filtering
    Supported
    Secure Shell (SSH) Protocol
    SSH is a secure replacement for Telnet traffic. SCP also uses SSH. SSH v1 and v2 are supported
    Secure Sockets Layer (SSL)
    Management
    Web User Interface
    Text-Editable Config Files
    Command line interface
    Cloud Services
    Support for Cisco Small Business FindIT Network Tool
    SNMP
    Power Consumption
    110V=19.9W
    220V=21.1W