    TENDA TEF1218P-16-250W L2 Manage PoE Switch 16 Port 100Mbps, 2 Port Gigabit จ่ายไฟ POE 802.3at 250W
    Tenda
    TENDA TEF1218P-16-250W L2 Manage PoE Switch 16 Port 100Mbps, 2 Port Gigabit, 2 SFP จ่ายไฟ POE 802.3af/at 16 Port จ่ายไฟสูงสุดรวม 250W
    ยังไม่ได้รวมภาษี
    จำนวน
    Out-of-Stock
    สอบถามข้อมูลสินค้าเพิ่มเติม
    LINE ID: @sysnet  โทร: 02 102 4284
    Click ต้องการใบเสนอราคา
    close
    แบบฟอร์มขอใบเสนอราคา
    สเปกสินค้า (Quick Spec)
    รายละเอียด
    TENDA TEF1218P-8-250W Datasheet
    TENDA TEF1218P-8-250W User Guide
    Product Specification
    Overview
    TENDA TEF1218P-16-250W L2 Manage PoE Switch 16 Port 100Mbps, 2 Port Gigabit , 2 Port SFP จ่ายไฟ POE 802.3af/at 16 Port จ่ายไฟสูงสุดรวม 250W
    Standard&Protocol
    IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3z, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3x, IEEE 802.1D, IEEE 802.1W, IEEE 802.1Q, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at
    MTBF
    100,000hours
    Indicator
    Link/Act, PoE Status,System, Power,PoE Max
    Interface
    Fixed Ports:16 10/100Base-TX ports
    2 10/100/1000Base-T ports
    2 1000Base-X SFP ports Combo)
    lightning protection:?6KV
    Performance
    Store and forward:Yes
    Exchange capacity:7.2 Gbit/s
    MAC address entries:4K MAC
    Power
    Power supply module:Providing 16 ports under IEEE 802.3af(15.4W) or 8 ports under IEEE 802.3at(30W)
    PoE through pin:1 2 4 5 +,3 6 7 8 -
    Voltage input range:AC:100-240V~ 50/60Hz
    Dimension
    440mm*284mm*44mm (L?W?H)
    Weight
    ?5kg
    Power Consumption
    <250W
    PoE consumption up to 230W
    Temperature
    Perating temperature:0 ?~40 ?
    Storage temperature:-40 ?~70 ?
    Humidity
    Operational:10%~95%(noncondensing)
    Storage:10%~95%(noncondensing)