APC BR1500GI เครื่องสำรองไฟ APC Back-UPS Pro 1500VA/865 Watt., 230V
APC BR1500GI เครื่องสำรองไฟ APC Back-UPS Pro, 1500VA/865W, Tower, 230V, 10x IEC C13 outlets, AVR, LCD, User Replaceable Battery
สอบถามข้อมูลสินค้าเพิ่มเติม
LINE ID: @sysnet โทร: 02 102 4284
สเปกสินค้า (Quick Spec)
- กำลังไฟสูงสุด (Watts)
- 501W - 1000W
- อุปกรณ์ไฟฟ้าที่ใช้
- PC, Monitor, Printer (Line Interactive UPS)
เอกสารอ้างอิงเฉพาะ
- MPN
- BR1500GI
APC BR1500GI UPS Product Datasheet
APC BR1500GI UPS User Manual
Main Input Voltage | 230 V |
|---|---|
Rated power in W | 865 W |
Rated power in VA | 1500 VA |
Product or component type | Uninterruptible power supply (UPS) |
Input Connection Type | IEC 60320 C13 |
output connection type | 5 IEC 60320 C13 5 IEC 60320 C13 surge 2 IEC Jumpers |
Number of cables | 1 |
Battery type | Lead-acid battery |
Number of battery filled slots | 0 |
Number of battery free slots | 0 |
Battery recharge time | 8 h |
Number of battery replacement quantity | 1 |
Battery voltage | 24 V |
Battery capacity | 9.0 Ah |
Battery charger power | 23 W rated |
Battery life | 3…5 year(s) |
Replacement battery | APCRBC124 |
Extended runtime | 0 |
Provided equipment | 1, detachable IEC power cord telephone cable user manual USB cable |
Number of power module free slots | 0 |
Number of power module filled slots | 0 |
Redundant | No |
Colour | Black |
height | 30.1 cm |
Width | 11.2 cm |
Depth | 38 cm |
Net weight | 12.7 kg |
Mounting preference | No preference |
Mounting mode | Not rack-mountable |
Two post mountable | 0 |
USB compatible | No |
Network frequency | 50/60 Hz +/- 3 Hz auto-sensing |
Input voltage limits | 156...300 V adjustable 176...294 V |
Switching current capacity | 10 A |
Maximum configurable power in W | 865 W |
Output frequency | 50/60 Hz +/- 3 Hz sync to mains |
Crest factor | 3 : 1 |
UPS type | Line interactive |
Wave type | Stepped approximation to a sinewave |
Maximum configurable power in VA | 1500 VA |
Transfer time | 10 ms typical : 12 ms maximum |
product certifications | A-Tick C-Tick CE GOST Telepermit TÜV |
Marking | GS Mark |
Standards | EN/IEC 62040-1:2019/A11:2021 EN/IEC 62040-2:2006/AC:2006 EN/IEC 62040-2:2018 |
Equipment protection policy | Lifetime : 200000 |
Ambient air temperature for operation | 0…40 °C |
Relative humidity | 0…95 % |
Operating altitude | 0...30000 ft |
Ambient air temperature for storage | -15…45 °C |
Storage Relative Humidity | 0…95 % |